Aktuality

RÚŠS v Žiline Vás srdečne pozýva na otvorenie tradičnej  výstavy prác žiakov špeciálnych škôl a zariadení Žilinského  kraja pod názvom SLNKO V DUŠI.
Výstavu si môžete pozrieť od 15.06.2023  do 31.06.2023 v Krajskej knižnici Žilina.

poz

V prílohe Vám poskytujeme vzor žiadosti o odporúčanie na pridelenie asistenta učiteľa

ziadost_o_AU.doc

1602448882 

Milí klienti,
 
od 1.1.2023 sa mení náš názov na Centrum poradenstva a prevencie -CPP.
 
Našu odbornú  starostlivosť  po zlúčení s Centrom špeciálno pedagogického poradenstva v Čadci rozširujeme o starostlivosť pre deti a žiakov so zdr. postihnutím a zdr. znevýhodnením.
 
Kontakt a objednávanie : 
CPP, Kukučínova 162, 02201 Čadca
e-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
tel. 0904 744 717
 
 
Tešíme sa na Vás 
 
Team CPP Čadca

Centrum Euroguidance a Združenie pre kariérové poradenstvo a rozvoj kariéry Vás pozývajú na konferenciu Národná cena kariérového poradenstva 2022, ktorá sa uskutoční 11. októbra v Moyzesovej sieni Filozofickej fakulty UK v Bratislave (Vajanského nábrežie 12). 

https://www.euroguidance.sk/nckp/narodna-cena-karieroveho-poradenstva-2022/obr1

Príďte stráviť príjemný prázdninový deň do svojimi detičkami do Oščadnice, kde vás čaká bohatý program.  

1

 

 https://snowparadise.sk/cim-chces-byt-prehliadka-roznych-povolani/?fbclid=IwAR2wstsNPFN57J6Vw03xVVcBtSQVNoWF26XKIzRcuCspERdaCCqDXrLuz3o

Vzhľadom na súčasnú situáciu súvisiacu s vojnovým konfliktom na Ukrajine majú povinnosť školské zariadenia riadiť sa odporúčaniami od oficiálnych inštitúcií (ministerstvo školstva, štátny pedagogický ústav). Súčasný stav je hodnotený ako krízový, a istým spôsobom na túto situáciu musí reflektovať naše poradenské zariadenie, ako aj Váš pracovný kolektív v škole. V priloženom súbore si môžete prečítať dôležité rady, ktoré by Vám mali byť v týchto a nasledujúcich dňoch nápomocné:

Pomôcka pre učiteľov

Metodicko-pedagogické centrum ponúka pre všetkých pedagogických zamestnancov anonymnú a bezplatnú psychologickú pomoc, podporu a sprevádzanie v rozličných situáciách. 

Na obrázku môže byť text